RU  UA

Субота, 19 квітня
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 46.35
НБУ:USD  40.95
Life

Новини

18 квітня

17 квітня

16 квітня

15 квітня

14 квітня

11 квітня

10 квітня

9 квітня

8 квітня

7 квітня

4 квітня

Всі новини

Сходження Благодатного вогню: що означає одне з найбільших чудес для християн

Щороку напередодні Великодня у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбувається сходження Благодатного вогню, яке християни вважають справжнім дивом.

LIFE розповідає, що означає сходження Благодатного вогню і що станеться, якщо Благодатний вогонь не зійде.

Сходження Благодатного вогню символізує Воскресіння Господнє, появу Ісуса Христа на Землі. Щоб побачити на власні очі це диво перед Великоднем, до храму приїжджає величезна кількість вірян з усього світу. Саме полум'я традиційно передають у кожен куточок світу.

Благодатний вогонь – це знак від Господа, милість Божа для людей. Священники кажуть, що він сходить для того, щоб люди «запалювалися вірою».

Багато вірян сприймають можливу відсутність вогню як знак або попередження. Деякі святі отці висловлювали думку, що якщо полум'я одного разу не зійде, то це може бути ознакою наближення кінця світу або духовного занепаду людства.

Саме у такий спосіб Господь попередить, що часу на покаяння майже не залишилося. Проте досі немає задокументованих підтверджень, що Благодатний вогонь колись не зійшов.

Церемонія сходження Благодатного вогню проводиться у Велику суботу, напередодні Воскресіння Христового, у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. У 2025 році це станеться 19 квітня.

На Благодатний вогонь під храмом за традицією чекатимуть сім християнських конфесій: православна, вірменська, католицька, греко-католицька, коптська, протестантська. Вони повезуть Благодатний вогонь зі Святої Землі додому.

Ввечері напередодні Великої суботи в храмі гасять абсолютно всі джерела вогню, зокрема свічки та лампади. Вранці наступного дня делегації всіх християнських церков починають оглядати Кувуклію – каплицю, зведену над самим Гробом Господнім. Після перевірки її запечатують, щоб унеможливити будь-яке втручання та розпочинають церковну ходу.

Згодом виходить Єрусалимський патріарх з 33 свічками, які символізують кількість років земного життя Ісуса Христа, та починає читати молитви. Та лише після цього сходить Благодатний вогонь, а лампадки з полум'ям розвозять в різні країни.

Раніше LIFE розповідав про традиції кожного дня Страсного тижня і про те, що можна і що не можна робити в ці дні.