Як у досвідченого дачника, так і у початківця трапляється, що морква виростає кривою. Щоб цього не відбувалося, треба зважити на деякі нюанси.
"Апостроф Лайф" розповідає, як виростити рівну та велику моркву.
Читайте також: "Щоб не наврочити": головні прикмети і забобони вагітним жінкам
Чому морква виростає кривою
Причин тут може бути кілька. Найпоширеніша - ви придбали неякісний насіннєвий матеріал. Щоб уникнути цього, намагайтеся закуповуватися насінням тільки у надійних та перевірених продавців.
Ще одна можлива причина – загущені посіви. Зокрема, потрібно правильно прорідити моркву. Намагайтеся при цьому не пошкодити корми, що залишились у землі.
Також морква погано росте на важкому глиняному ґрунті. Земля має бути пухкою, тому на таких ґрунтах корисно внести під перекопування пісок 1 відро на 1 кв.м.
Підживлення свіжим гноєм може призвести до того, що морква виросте деформованою.
До того ж, якщо була посуха, а потім рясно полили грядки з морквою, то плоди можуть потріскатися. Намагайтеся поливати регулярно та замульчуйте грядки.
Набагато частіше рогата морква зустрічається через пошкодження корінця на початку зростання. Є у моркви така слабкість: найменший дотик до коріння, і коренеплід роздвоюватиметься. Тому морквину ніколи не пересаджують.
Через скільки днів після посадки сходить морква
Багато городників після посадки насіння ставлять питання, через скільки днів з'являться сходи. Ці рядки потрібно знати, адже це дозволить будь-якому городнику не прогаяти момент посадити овоч ще раз, якщо перша спроба не була успіхом.
Щоб побачити перші стеблинки, потрібно кілька тижнів (від двох до чотирьох), а якщо погода не тішить теплими днями, то й довше. Якщо ви хочете прискорити процес проростання насіння, то зробити це цілком можливо, необхідно його лише перед посадкою вимочити у слабкому розчині марганцівки протягом 24 годин.
Раніше "Апостроф" писав, як визначити тривалість життя за лініями на долоні.
- Вас також може зацікавити:
До чого призводить розбита чашка: прикмети і забобони
Як зрозуміти, що скоро можна розбагатіти: головні прикмети
Попередження про нещастя: які існують прикмети про ремонт і поломки в будинку