RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Life

Весняні заморозки: як захистити від них рослини та дерева

Городникам дали корисні поради та розповіли, як можна захистити рослини та дерева від весняних заморозків.

"Апостроф Лайф" публікує добірку лайфхаків.

Читайте також: Як правильно оцінити готовність шашлику: дієві способи від досвідчених гурманів

Як захистити сад від заморозків - корисні поради

Зародки бутонів у бруньках вимерзають, якщо температура повітря становить -3,5 градусів. Під час цвітіння негативною температурою буде від -1,5 до +2 градусів, а зав'язі можуть замерзнути при заморозках до -1. У нагоді стануть розведені багаття, які розміщувати необхідно так, аби дим огортав дерева.

Матеріали для багаття варто підготувати заздалегідь - стара солома, тирса, гілки, сухий перегній або сушений коров'як. Щоб полум'я було мінімальним - купи треба накрити свіжою травою або мокрою соломою. Такі багаття мають палати щонаймеше дві години. Якщо заморозкі більш потужні, ніж очікувалося, багаття треба палити, поки температура повітря не дійде до позначки у 0 градусів.

Як захистити рослини від заморозків - корисні поради

Треба зробити укриття - над рослинами встановлюють дуги, на яких настилають агроволокно. Краї агроволокна притискають до землі товстими дошками, цеглою або будь-якими іншими важкими предметами, щоб укриття не зірвало вітром. Якщо город великий - між рослинами можна встромити кілочки на 10-15 см вище листя, на них розстелити старі простирадла, клейонки, штори і килимки. Якщо тканина тонка - її можна намочити. Таким чином лід стане надійним бар'єром і рослини не відчують вплив заморозків.

Зрошення водою - рослини з усіх боків рясно змочують водою, оскільки крижана кірка збереже всередині листя і стебел температуру на 1,5-2 градуси вище, ніж ззовні.

Звичайний полив допоможе, якщо температура на вулиці знизилася ни нижче за -2 градуси. Вода почне випаровуватися та утворювати невеликий туман навколо рослин.

Як зробити безпечну димову купу - корисні поради

Купу треба зробити розміром 120 см в ширину і 50-75 у висоту. Найбільш займисті матеріали розташовують в центрі, на поверхні укладають сирі і слабкогорючі матеріали, а зверху можна притрусити землею або піском. Для легкого підпалу купу з одного краю залишають отвір, який заздалегідь забивають соломою або сухою травою. Навколо купи треба щонайменше на 50 см перекопати землю перекопують.

Раніше ми розповідали, чим можна прикрасити будинок.

Вас може зацікавити:

Виросте ідеальним і смачним: секрети з посіву буряка

Врятують вашу розсаду: дієві методи під час весняних заморозків

Ягід буде багато: чим треба підживити виноград навесні