Чи можливо виростити дитину без психічних травм? Такі травми виникають при повсякденних моментах. Наприклад дитина звернулася за порадою до заклопотаних батьків, а вони відповідають, що їм зараз ніколи. В цей час малюку здається, що він нікому не потрібний. Так може відбуватися день за днем, і як наслідок переростає в дитячу травму.
"Апостроф Лайф" розповідає, як не зриватися на власній дитині.
Читайте також: Коли не варто вибачатися: сім ситуацій
Кілька простих порад для тих, хто хоче спілкуватися з дитиною спокійно
Уникати розповсюджених фраз у розмові з малюком
– Замовкни!
– Їж, що є!
– Ти нормальний у мене взагалі?
– За що мені таке покарання?
– Горе ти моє!
Треба берегти внутрішній світ малюка і перш ніж сказати такі грубі слова, подумайте як дитина сприйматиме їх.
Зупиніться. Відчуваючи злість до дитини, просто скажіть собі: "Стоп". І перестаньте кричати в той момент, коли ви усвідомили себе кричущим, якщо раніше не змогли. Це вже буде невелика особиста перемога.
Хороший вихід - піти в іншу кімнату і перечекати хвилин 5, поки стане легше або переключитись на щось інше. В ситуації стресу краще фізично навантажити своє тіло присіданнями, віджиманнями чи якимись іншими вправами.
Пам’ятати, що діти – це всього лише діти. Перевіряти батьків на міцність – одна з їхніх здібностей. Це потрібно прийняти й навчитися з цим жити. Головне для батьків – жити свідомо, піклуватися про себе і не забувати поповнювати свої ресурси фізичного і психічного здоров’я. Від цього буде добре і вам, і дітям.
Коли ви навчитеся керувати своїми емоціями, щоб не зриватися на дітей, вони зможуть більше відкриватися і довіряти вам. І самі стануть діяти за більш правильними та здоровими схемами. Тож колись, їхні діти будуть значно щасливішими й психологічно здоровішими!
Раніше "Апостроф Лайф" розповідав про те, скільки разів можна пробачити людині згідно східних мудростей.
- Вас може зацікавити:
Часто відображає наші звички: тест на визначення енергійної особистості
Який поверх краще підходить для життя: ця відповідь вас здивує
Їх хочуть почути дорослі діти від батьків: шість важливих фраз