RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Life

Де була перша столиця України насправді: несподівана відповідь історика

Радянські історики називають першою столицею України Харків. Проте це твердження хибне.

Яке місто є першою столицею України з історичного погляду, розповіли історики.

Читайте також: Знаменитий Тунель кохання і бурштинові копальні: що треба побачити на Рівненщині туристу

За словами історика брата Капранова, насправді більшовицька УНРР зі столицею в Харкові була організована в кінці грудня 1917 року, на місяць пізніше за Українську народну республіку зі столицею в Києві.

"Комуністи ніколи не нітилися брехати, тому після 1934 року, коли столиця радянської України повернулася до Києва, вони почали іменувати Харків першою столицю. А якщо довго повторювати будь-яку дурницю, вона застрягає в голові. Тому і досі за 30 років після ліквідації радянської України, столиця якої справді спочатку розташовувалась у Харкові, ми чуємо, що це перша столиця", - зазначив він.

В свою чергу головний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький пояснює, що у другій половині 1919 року, коли більшовики перемогли Денікіна і він почав тікати у напрямку Криму і Одеси, більшовицька влада встановила свою владу не в Києві, який традиційно вважався національною столицею України, а в Харкові, який залишався столицею радянської України до 1934 року, після чого столицю було перенесено за рішенням Сталіна.

Українська Народна Республіка - українська держава зі столицею в Києві, яка в 1917—1921 роках контролювала території центральної, східної та південної України. До квітня 1918 року очолювалася Центральною Радою УНР на чолі з Михайлом Грушевським, після грудня 1918 року - Директорією УНР, яка усунула від влади Павла Скоропадського - гетьмана Української Держави. 22 січня 1919 року УНР об'єдналася із Західноукраїнською Народною Республікою, яка постала в жовтні 1918 року внаслідок розпаду Австро-Угорської імперії після Першої світової війни. 1921 року територія республіки була розділена за результатами Ризького договору 1921 року між Польщею, з одного боку, та Радянською Росією й Українською СРР з другого.

Раніше ми розповідали, як дістатися до Манявського водоспаду.

  • Вас може зацікавити:

Житомирські Мальдіви: сюди з'їжджаються з усієї України на незабутній вікенд

Куди поїхати під час війни: 10 місць в Україні для ідеального відпочинку

Де в Україні можна відпочити на фермі: найбільші "ягідні" локації